Przyczyny i leczenie przedwczesnego wytrysku

Problem przedwczesnego wytrysku jest wbrew pozorom naprawdę bardzo powszechny pośród mężczyzn. Szacuje się bowiem, że nawet 1/3 męskiej populacji cierpi na to popularne zaburzenie seksualne, choć duża część z tych osób może nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Kiedy mówimy o przedwczesnym wytrysku? Przede wszystkim w sytuacji, kiedy do ejakulacji dochodzi praktycznie od razu po rozpoczęciu penetracji pochwy, a nierzadko nawet jeszcze przed jej rozpoczęciem. Co ważne, wytrysk taki nierzadko wcale nie jest następstwem orgazmu i wiele osób mylnie łączy ze sobą te pojęcia.

Orgazm i wytrysk to dwa różne stany

Zacznijmy więc od wyjaśnienia różnicy pomiędzy tymi dwoma stanami, które może i są niewielkie, ale z punktu widzenia fizjologii są bardzo poważne. Orgazm jest najprzyjemniejszą częścią stosunku i stanowi kulminacyjny jego punkt. Następuje on w momencie skurczu mięśni dna miednicy, dostarczając mnóstwo przyjemności. Sam wytrysk natomiast jest tylko i wyłącznie następstwem tego skurczu. W jego efekcie sperma wypychana jest przez prącie i powinno dojść do ejakulacji. Wytrysk może mieć jednak miejsce bez orgazmu, chociażby w nocy, kiedy pojawiają się „zmazy nocne”, powszechne pośród bardzo młodych ludzi. Orgazm natomiast może nie kończyć się wytryskiem i warto o tym pamiętać.

Jakie są podstawowe przyczyny przedwczesnego wytrysku?

Lista możliwych czynników, które wpływają na problem zaburzenia wytrysku u mężczyzny, jest naprawdę szeroka. Na początek warto zwrócić uwagę na ludzi młodych, mężczyzn dopiero rozpoczynających swoje życie seksualne. Tutaj przedwczesny wytrysk jest dość częstą przypadłością, ale zupełnie normalną. Młody człowiek może być nadpobudliwy seksualnie, a do tego spory wpływ ma na to ogólna, niska aktywność seksualna. Nierzadko dochodzi także stres przed pierwszym zbliżeniem czy w ogóle przed kobietą, co tylko potęguje problem. Prawdziwa choroba rozpoczyna się wtedy, gdy osiągamy dojrzałość fizyczną, regularnie współżyjemy z jedną partnerką, a do wytrysku i tak dochodzi naprawdę szybko.
W tych przypadkach przyczyny przedwczesnego wytrysku mogą być bardzo zróżnicowane. Zalicza się do nich przede wszystkim:
• brak doświadczenia i wiedzy o swoim problemie;
• wysoka nadpobudliwość nerwu sromowego, która w wielu przypadkach może być nawet wadą wrodzoną;
• nadmierna wrażliwość członka na bodźce zewnętrzne – często zdarza się to po poważniejszych infekcjach, a i znanych jest wiele przypadków, gdzie nadwrażliwość jest po prostu wrodzona;
• przedwczesny wytrysk może być efektem zbyt słabego napięcia mięśni cewki moczowej – to dzięki nim mężczyzna jest w stanie w dużej mierze kontrolować moment ejakulacji;
• złe nawyki nabyte w okresie dzieciństwa – wbrew obiegowym opiniom, masturbacja wcale nie prowadzi do problemu z przedwczesnym wytryskiem. Wyjątkiem od tej sytuacji jest jednak masturbacja nałogowa lub ciągła zmiana partnerów seksualnych. Organizm zaczyna nastawiać się do szybkiego osiągania celu, a więc satysfakcji i wytrysku, co raz zakodowane bardzo trudno zwalczyć

Na przedwczesny wytrysk mogą mieć wpływ choroby

Przyczyn występowania problemu przedwczesnego wytrysku należy jednak poszukiwać również w różnego rodzaju schorzeniach, które tylko pozornie nie powinny mieć z tym nic wspólnego. Infekcje dróg moczowych oraz problemy z gruczołem prostaty, to najczęstsze powody przedwczesnej ejakulacji u młodszych mężczyzn. Co gorsza, pośród fizycznych przyczyn znajduje się również uraz rdzenia kręgowego.
Na koniec mamy szerokie spektrum przyczyn leżących po stronie naszej psychiki. Do najczęstszych zalicza się po prostu stres i różne niepowodzenia życiowe, choć oczywiście powodów dla przedwczesnej ejakulacji może być dużo więcej.

Przedwczesny wytrysk – jakie mogą być jego skutki?

Zbyt szybka ejakulacja jest poważniejszym problemem, niż może nam się wydawać. W skrajnych przypadkach prowadzi nawet do rozpadu wieloletnich związków, gdyż męskie zaburzenie seksualne nie daje pełnej satysfakcji w łóżku nie tylko mężczyźnie, ale także kobiecie.
Przede wszystkim jednak przedwczesny wytrysk prowadzi do różnych problemów natury psychologicznej. Do najczęstszych skutków zalicza się:
• wyraźne obniżenie wiary we własne siły i spadek samooceny;
• pogłębiające się stany depresyjne;
• rozdrażnienie wynikające z braku spełnienia seksualnego;
• stres przed seksem, często postępująca izolacja od kobiet;
• pogorszenie samopoczucia, niechęć do życia.
Jak widać, konsekwencje nie wyglądają zbyt dobrze i warto zrobić wszystko, aby się tego problemu wyzbyć. W takim razie, jak leczyć przedwczesny wytrysk i czy w ogóle jest to możliwe?

Leczenie przedwczesnego wytrysku może przybierać różne formy

Zacznijmy od tego, że leczenie zaburzeń ejakulacji może być prowadzone na kilka sposobów, w tym metodami domowymi. Do najważniejszych opcji zalicza się tutaj;
• leczenie farmakologiczne;
• psychoterapia;
• wykonywanie ćwiczeń kontroli wytrysku w domu;
• zabiegi chirurgiczne;
• stosowanie suplementów diety oraz preparatów znieczulających penisa.
Najlepiej na przedwczesny wytrysk wybrać na początek po prostu suplementy diety, które naprawdę łatwo dostępne są dzisiaj na rynku. Aby wiedzieć, co na przedwczesny wytrysk najlepiej wybrać, warto zasięgnąć opinii w internecie i korzystać z tych produktów, które cieszą się dużą popularnością oraz ogromnym zaufaniem. Suplementy diety mogą regulować funkcjonowanie najważniejszych mechanizmów w organizmie, które odpowiedzialne są za prawidłową ejakulację. Dodatkowo często mają one delikatne działanie znieczulające, a więc skutecznie potrafią wydłużać stosunek.
Druga domowa metoda to stosowanie środków, najczęściej w postaci żelu lub sprayu, do miejscowego znieczulania członka. Trzeba jednak pamiętać o tym, że są to jedynie środki doraźne na przedwczesny wytrysk. Ich działanie intensyfikuje się najczęściej kilka minut po nałożeniu na członka i zazwyczaj trwa nie dłużej niż około 45-60 minut. Tutaj jednak ważna uwaga. O ile suplementy diety znieczulają penisa w sposób farmakologiczny, a więc od wewnątrz, tak w tym przypadku mamy znieczulenie zewnętrzne. Produkty te niestety najlepiej stosować razem z prezerwatywą. Środek znieczulający znajdujący się na penisie może znieczulić również kobietę.

Jak leczyć przedwczesny wytrysk ćwiczeniami?

Jeśli stosowanie suplementów diety nie zapewnia nam satysfakcjonujących efektów działania, to przedwczesny wytrysk można leczyć również poprzez ćwiczenia wykonywane samodzielnie w domu. Jak to robić?

Ćwiczenie mięśni Kegla

To jedno z najprostszych ćwiczeń, jakie może wykonywać w domu mężczyzna. Mięśnie te odpowiedzialne są nie tylko za powstrzymywanie moczu, ale także ejakulacji i naprawdę można nauczyć się je kontrolować również podczas stosunku. Wystarczy próbować zatrzymywać mocz podczas jego oddawania w toalecie. Wystarczą tutaj spokojnie 2-3 powtórzenia. Nie można robić tego zbyt często, gdyż nadmiar w tym przypadku jest bardzo niezdrowy. Poznając działanie tych mięśni, należy stopniowo nową technikę testować podczas stosunku, próbując zatrzymać wytrysk w momencie jego zbliżania się.

Naucz się kontrolować swoją ejakulację

Aby pokonać przedwczesny wytrysk warto również uczyć się kontroli nad ejakulacją poprzez masturbację. Wystarczy masturbować się do ostatniej chwili przed wytryskiem i na chwilę się zatrzymać, a po lekkim opadnięciu napięcia kontynuować. Czynność tę trzeba powtarzać kilkukrotnie, początkowo bez użycia lubrykantu, a w późniejszym okresie już z jakimś nawilżeniem (symulując warunki w pochwie).

Nie skupiaj się tylko na seksie

Ostatnim elementem jest tutaj nauczenie się tego, aby stosunek nie kończył się tylko na seksie. Przedwczesny wytrysk można pokonać poprzez zatrzymywanie się w czasie stosunku. Zbliżając się do kulminacyjnego momentu, można zaprzestać na chwilę penetracji i skupić się na innych formach zaspokajania potrzeb seksualnych partnerki, chociażby namiętne pocałunki czy seks oralny. Po lekkim opadnięciu napięcia można powrócić do penetracji i znów przerwać ją w szczytowym momencie.

Leczenie przedwczesnego wytrysku może wymagać wizyty u specjalisty

Jeśli na przedwczesny wytrysk nie pomagają nam suplementy diety ani domowe ćwiczenia, to bardzo możliwe, że będzie trzeba zasięgnąć rady specjalisty, który po badaniu wskaże nam dokładnie, jak leczyć przedwczesny wytrysk. W niektórych przypadkach konieczna może okazać się psychoterapia, w innych ingerencja chirurgiczna, ale najczęściej leczenie ma charakter farmakologiczny.

O czym należy koniecznie pamiętać przy przedwczesnym wytrysku?

Sposobów leczenia przedwczesnego wytrysku jest, jak widać naprawdę dużo, ale warto pamiętać również o kilku istotnych zasadach, do których stosowanie się ułatwi nam drogę do sukcesu, a więc cieszenie się pełnym, długim stosunkiem. Przede wszystkim powinno się:
• unikać alkoholu lub narkotyków przed stosunkiem;
• nauczyć się myśleć o seksie nie tylko jako o penetracji, ale także o ogólnych doznaniach cielesnych;
• wyrzucać swoje emocje podczas stosunku, krzyki czy jęki naprawdę pomagają w wydłużaniu stosunku;
• wziąć dłuższą kąpiel lub ciepły prysznic przed stosunkiem.

© 2017 www.przedwczesny-wytrysk-ranking.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone